Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země

O cestovní kanceláři

K tour

Vážení přátelé,

Cestovní kancelář K tour již více jak 20 let pořádá zájezdy pro školní kolektivy do Velké Británie - do Londýna, Skotska, Cornwallu. Zájezdy mohou být pořádány jak pro ucelenou skupinu, ale i pro menší skupinky dětí, kdy je více škol doplněno do společného autobusu. Tyto zájezdy jsou vedeny zkušenými a  odborně zdatnými průvodci.

Dále na našich stránkách naleznete většinou autobusové zájezdy do zemí celé Evropy, severní Afriky. Zájezdy jsou poznávací, pobytové s výlety i s pěší turistikou.   Cestovní kancelář K tour je pojištěna dle zákona 159 u pojišťovny UNIQUA.

V naší cestovní kanceláři zakoupíte různé poznávací zájezdy, např. zájezdy na Korsiku.

Východní Turecko - po stopách starověkých civilizací, za přírodními krásami a unikátními památkami

Po několika letech se opět vracíme do naší oblíbené destinace – do východního Turecka. Navštívíme jak proslulá místa (např. vrchol hory Nemrut, oblast jezera Van, chetitské památky Chattušaš), tak málo známá a málo navštěvovaná, ale o to krásnější a romantičtější místa (horská pevnost Zilkale v pohoří Kačkar, ďáblův hrad Seytan u gruzínské hranice, arménské hlavní město Ani, syrské křesťanské památky na planině Türabdin aj.). Cestu nám opět zkrátí a zpříjemní dva vnitrostátní lety – do Adany a zpět z Ankary.

Program

 1. Den: Let Praha – Istanbul – Adana. Dojezd na nocleh do oblasti Osmaniye.
 2. Den: Seznámení s Neochetitskou říší, která v době kolem 8.st.př.n.l. vytvořila v oblasti dnešního jihovýchodního Turecka monumentální památky v podobě kamenných reliéfů, paláců a pevností. Jedinečný chráněný park KARATEPE-ASLANTAŞ s krásnými výhledy na jezero. GAZIANTEP – unikátní muzeum římských mozaik ze zatopeného města Zeugma. Přejezd do Kahty na nocleh.
 3. Den: Brzy ráno (před východem slunce) výjezd mikrobusy pod vrchol hory NEMRUT DAGI (UNESCO) s hrobkou komagenského krále Antiocha. K uměle navr¬šenému vrcholu hory ve výšce 2 100 metrů s terasami vyzdobenými sochami řeckých bohů a krále Antiocha již vystoupáme na závěr pěšky. Východ slunce na vrcholu hory. ŘÍMSKÝ MOST z doby císaře Septimia Severa, skalní reliéfy v ARSAMEI a hrobka královen na kopci KARAKUŞ. Odpoledne přejezd kolem Atatürkovy přehrady na Eufratu do Urfy.
 4. Den: ŞANLI URFA – místo narození proroka Abraháma s významnými mešitami a bazény s posvátnými kapry. Místní trh je jeden z nejpůvodnějších a nejlevnějších v Turecku. Významná neolitická památka GÖBEKLI TEPE (UNESCO) z doby 9600-8200 př.n.l. Nocleh v Mardinu.
 5. Den: Putování za syrskými ortodoxními křesťany na planinu Türabdin – kostel MAR GABRIEL založený v r. 397. MOR HAD BSABO KILISE a kostel MOR YAKUB nedaleko Midyatu.Terasovitě vystavěné středověké město MARDIN s několika kostely a nedaleko něj ležící rozsáhlý komplex kláštera DEIR AZ-ZAFARAN založený r. 493. Návrat na nocleh do Mardinu.
 6. Den: Přejezd přes DIYARBAKIR na řece Tigris k jezeru Van, projdeme se kousek po monumentálních černých hradbách a prohlédneme si starobylou mešitu Ulu camii. Dojezd na nocleh k jezeru Van.
 7. Den: Začátek okruhu kolem jezera Van . JEZERO VAN je největší turecké jezero ležící v nadm. výšce 1 700 metrů. Seldžucké památky, kónické hrobky a zdobené náhrobky v AHLATU. Rozlehlý kráter vyhaslé sopky NEMRUT DAGI (2 950 metrů vysoká) s termálními prameny a studeným a teplým jezerem. Přejezd kolem jezera do města Van.
 8. Den: Dokončení putování kolem jezera Van: jeden z nejlépe dochovaných arménských kostelů na ostrově AHTAMAR s krásnou reliéfní výzdobou. Pevnost z dob říše Urartu v ÇAVUŞTEPE. VAN – urartská pevnost Vankale (9. st. př.n.l.) a pod ní staré město Eski Van zničené Turky.
 9. Den: Malebné MURADIJSKÉ VODOPÁDY u severního okraje jezera Van, odpočinek u čaje u vodopádů. Přejezd přes Agri do Karsu nedaleko hranic s Arménií.
 10. Den: ANI (UNESCO) - zříceniny arménského města z doby raného středověku, bývalo zde 10 000 domů, 1 000 kostelů, monumentální hradby a pevnost, jedinečný hraniční kaňon řeky Achurjan. Nejseverovýchodnější části Turecka u hranice s Gruzií: přejezd kolem vysoko položeného jezera CILDIR, Ďáblův hrad ŞEYTAN KALESI.
 11. Den: Východní pobřeží Černého moře : fotostop na čajové plantáže u Hopy / Rize. Pevnost ZILKALE vysoko v pohoří Kaçkar Daglari. Horská obec AYDER, možnost procházky nebo koupání v termálních lázních.
 12. Den: KLÁŠTER SUMELA – nejlépe dochovaný byzantský klášter u Černého moře, bohatá fresková výzdoba. KOSTEL HAGIA SOFIA v Trabzonu. Nocleh v oblasti Giresunu.
 13. Den: Přejezd po pobřeží Černého moře. Odpoledne AMASYA – v kaňonu řeky malebně položené malé město s hrobkami pontských králů a mnoha islámskými stavbami. Nocleh.
 14. Den: Prohlídka nejvýznamnějších míst spojených s říší Chetitů: CHATTUŞAŞ (UNESCO) – hlavní město říše Chetitů, rozsáhlé hradby, královský palác, chrámový komplex. Skalní svatyně YAZILIKAYA s reli¬éfy chetitských bohů. Krásné reliéfy a brána sfing v ALAÇAHÖYÜK.
 15. Den: Let Ankara – Istanbul – Praha.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze - 14x snídaně, 13x večeře

Termíny

DatumDélkaCena od
5. 8. - 19. 8.15 dní39 990,- KčVíce o ceně
Dospělí41 990,-Last minute!
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • 9x lehký oběd
 • 14x polopenzi (večeře nemusí být na hotelích)
 • 14x ubytování v hotelu
 • českého a tureckého průvodce
 • výjezd minibusy na Nemrut Dagi se sochami
 • výjezd minibusy na kráter Nemrut Dagi
 • dopravu místním minibusem nebo autobusem dle počtu klientů
 • leteckou dopravu Praha - Istanbul - Adana a Ankara - Istanbul - Praha

Cena nezahrnuje

 • Cena nezahrnuje bakšišné / spropitné a vstupy.

Fakultativně

 • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení)
 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč
3
Norsko Norsko

Rychlý kontakt

CK K tour

Email: ktour@c-mail.cz

Tel:  377 856 284 

Mobil: 723 730 960

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?