Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Národní parky USA

Spojené státy americké Od 72 990,- Kč

O cestovní kanceláři

K tour

Vážení přátelé,

Cestovní kancelář K tour již více jak 20 let pořádá zájezdy pro školní kolektivy do Velké Británie - do Londýna, Skotska, Cornwallu. Zájezdy mohou být pořádány jak pro ucelenou skupinu, ale i pro menší skupinky dětí, kdy je více škol doplněno do společného autobusu. Tyto zájezdy jsou vedeny zkušenými a  odborně zdatnými průvodci.

Dále na našich stránkách naleznete většinou autobusové zájezdy do zemí celé Evropy, severní Afriky. Zájezdy jsou poznávací, pobytové s výlety i s pěší turistikou.   Cestovní kancelář K tour je pojištěna dle zákona 159 u pojišťovny UNIQUA.

V naší cestovní kanceláři zakoupíte různé poznávací zájezdy, např. zájezdy na Korsiku.

Nejkrásnější místa Skotska, ostrova Skye - letecky

Vydejte se s námi poznat rozmanitou skotskou krajinu, jež nemá v Británii obdoby. Travnaté kopce oblasti Borders, odlehlá horská údolí, třpytící se jezera, historická města a romantické hrady, vypínající se na ostrovech nebo u jezer. Samozřejmě ochutnáme i pravou skotskou whisky, budeme pátrat po lochnesské příšeře, obdivovat folklór země, skotskou muziku a úchvatný ostrov Skye, známý divokou scenérií, útesem Kilt Rock - to je Skotsko!

Program

 1. Den: Odlet z průvodcem z Prahy do EDINBURGHU , transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne pěší prohlídka města s průvodcem. Procházka po Royal Mile, Princess Street, možnost nákupů nebo výstup na vyhlídkový bod Calton Hill.
 2. Den: Nejnavštěvovanější skotské město EDINBURGH , prohlídka královské jachty Britannia, impozantní hrad Edinburgh Castle s korunovačními klenoty. Den zakončíme návštěvou Rosslynské kaple (známé z filmu Šifra mistra Leonarda).
 3. Den: Ráno přejedeme přes strhující Forthské mosty, navštívíme jediný rotační lodní výtah tohoto typu na světě FALKIRK WHEEL, nacházející se nedaleko města Falkirk. Návštěva královského hradu STIRLING, který se tyčí vysoko na skále a po staletí vévodil skotským dějinám, z historického hlediska patří k nejvýznamnějším pevnostem ve Skotsku . Přesuneme se na druhou stranu Stirlingu k Wallace Monument, rozhledna s expozicí o skotské historii i současnosti. Přejezd do kraje Fife, procházka po nejstarším univerzitním městě Skotska ST. ANDREWS , které je považováno za „domov golfu“ a na zdejší univerzitě studoval i princ William.
 4. Den: Budeme projíždět typicky skotskou krajinou, územím Highlands, cestou navštívíme velkolepé sídlo vévody z Athollu BLAIR ATHOL, prohlídka zámku Blair Castle, sídlo rodu Murray, vévodů z Athollu. Exkurze v palírně whisky Blair Athol spojená s ochutnávkou. Přes pohoří Grampian Mountains a kolem několika jezer přijedeme k vyhlídce na údolí GREAT GLEN u vesnice Spean Bridge a dále k nejfotografovanějšímu hradu Skotska , k EILEAN DONAN, krátká zastávka, odjezd na ubytování na ostrov Skye.
 5. Den: Celodenní výlet po legendami opředeném ostrově SKYE, bez něhož si návštěvu Skotska nelze představit. Navštívíme nejstarší rodové sídlo Skotska hrad DUNVEGAN s nejcennější relikvií Fairy Flag. Přejezd po pobřeží poloostrova Trotternish, zastávka u KILT ROCK, útesy vypínající se do výšky až 60 m u jezera Loch Mealt. Skalní jehla OLD MAN OF STORR, lehký pěší výstup. Hlavní město ostrova, atraktivní rybářský přístav PORTREE s malebnou řadou barevných domů na pobřeží. Večer návrat na ubytování.
 6. Den: Nejznámější a druhé největší jezero Skotska LOCH NESS, po cestě zastávka na troskách hradu URQUHART CASTLE, odkud je úžasný výhled na jezero Loch Ness, prohlídka hradu. Zastavíme v malebném městečku FORT AUGUSTUS, fakultativně výlet lodí po jezeře Loch Ness, prohlídka zdymadel Kaledonského kanálu. Milovníky přírody nadchne Skotská vysočina. Údolí GLEN NEVIS s nejvyšší horou Británie Ben Nevis (1 344 m n.m. ), možnost fakultativně vyjet lanovkou ze střediska Nevis Range. Přejezd ke známému skotskému železničnímu viaduktu GLENFINNAN VIADUCT, lehký pěší výstup. Pro zájemce je připravena možnost fakultativní jízdy vlakem z Glenfinnan Viaduct do nedalekého Fort William na ubytování, výhledy a kouzlo skotské vysočiny. Ostatní pojedou do Fort William naším busem. Ubytování v okolí.
 7. Den: Jedno z nejkrásnějších údolí Skotska GLEN COE, při dobrém počasí procházka v nádherné přírodě. Přejezd do vesničky LUSS, která patří k nejhezčím vesnicím v Lowlands, s neobyčejně pitoreskními domky na břehu jezera Loch Lomond v Národním parku Trossachs. Odpoledne město GLASGOW, návštěva botanické zahrady, procházka po areálu univerzity. Budeme mít i možnost přejezdu metrem s nejmenším průměrem tunelu na světě ke stadionu FC Glasgow Rangers. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování a večeři.
 8. Den: V časných ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Ubytovnání

Hotel

Doprava

Letecky

Strava

Snídaně

Termíny

DatumDélkaCena od
4. 8. - 11. 8.8 dní31 690,- KčVíce o ceně
Dospělí31 690,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Edinburgh - Praha
 • letištní taxy
 • 7x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 6x snídani
 • 1x večeři
 • dopravu minibusem (příp. autokarem) po Skotsku
 • průvodce

Fakultativně

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení
3
Norsko Norsko

Rychlý kontakt

CK K tour

Email: ktour@c-mail.cz

Tel:  377 856 284 

Mobil: 723 730 960

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?