Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Západ USA od severu k jihu

Spojené státy americké Od 72 990,- Kč
popis

Wroclaw

Polsko Od 790,- Kč

O cestovní kanceláři

K tour

Vážení přátelé,

Cestovní kancelář K tour již více jak 20 let pořádá zájezdy pro školní kolektivy do Velké Británie - do Londýna, Skotska, Cornwallu. Zájezdy mohou být pořádány jak pro ucelenou skupinu, ale i pro menší skupinky dětí, kdy je více škol doplněno do společného autobusu. Tyto zájezdy jsou vedeny zkušenými a  odborně zdatnými průvodci.

Dále na našich stránkách naleznete většinou autobusové zájezdy do zemí celé Evropy, severní Afriky. Zájezdy jsou poznávací, pobytové s výlety i s pěší turistikou.   Cestovní kancelář K tour je pojištěna dle zákona 159 u pojišťovny UNIQUA.

V naší cestovní kanceláři zakoupíte různé poznávací zájezdy, např. zájezdy na Korsiku.

Norské fjordy - letecky

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny. Dalším pěkným zážitkem je cesta ke splazu Briksdalsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Město Ålesund patří k nejkrásnějším sídlům v Norsku a můžeme zde navštívit unikátní mořské akvárium. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen.

Program

 1. Den: Let do Bergenu přes Oslo, ubytování za městem.
 2. Den: BERGEN , procházka po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Možnost vyjet lanovkou na horský hřeben nad městem, odkud se otevírá panoramatický výhled na město obklopené desítkami ostrovů. Dojezd na ubytování.
 3. Den: Trajektem přes nejdelší fjord světa Sognefjorden. Průjezd kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Cestou zastávka, při které si dojdeme za pohledy na jeden ze splazů největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN . Za dobrého počasí vyjedeme na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 486 m). Odtud je, jak Norové říkají, „vidět to pravé Norsko“. Plavba po světoznámém fjordu GEIRANGERFJORDEN (UNESCO) - jízdné v ceně.
 4. Den: Přístavní město ALESUND , postavené na několika ostrovech. Město navštívíme po překonání Storfjordu trajektem. Alesund v roce 1904 vyhořel a nové centrum bylo vybudováno ve stylu Art nouveau. Budeme mít možnost navštívit jedno z největších mořských akvárií v severní Evropě nebo Centrum secesní architektury. Později odpoledne se autobusem vydáme na vrchol slavné silnice TROLLSTIGEN (Trolí stezka), kde se nachází i moderní vyhlídka. Odjezd na ubytování.
 5. Den: Dopoledne zastávka u sloupového kostela v RINGEBU nad údolím Gudbrandsdalen, kterým dojedeme do olympijského města LILLEHAMMER u největšího norského jezera Mjösa. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal ceremoniál ZOH 1994. Dojezd do Osla. Centrum OSLA – budova Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Večer prohlídka parku FROGNER. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda s fontánou, monolitem a dalšími sochami.
 6. Den: Velkým pojmem pro všechny návštěvníky OSLA je poloostrov muzeí Bygdoy , na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Závěrem našeho pobytu v Norsku se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Ubytovnání

Hostel

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Termíny

DatumDélkaCena od
9. 6. - 14. 6.6 dní31 500,- KčVíce o ceně
Dospělí31 500,-
26. 7. - 31. 7.6 dní31 500,- KčVíce o ceně
Dospělí31 500,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč
 • zpáteční letenku Praha - Bergen - Praha s přestupem včetně letištních tax
 • 5x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech
 • 5x snídani
 • 4x večeři
 • dopravu autobusem v Norsku
 • vnitrostátní trajekty
 • plavbu po Geirangerfjordu
 • průvodce

Fakultativně

 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na ověření v CK - omezený počet
 • rozšířené pojištění storna do 40 000 Kč
3
Norsko Norsko

Rychlý kontakt

CK K tour

Email: ktour@c-mail.cz

Tel:  377 856 284 

Mobil: 723 730 960

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?