Zájezdy dle kategorie
Zájezd:
Nejžádanější země
popis

Národní parky USA

Spojené státy americké Od 72 990,- Kč

O cestovní kanceláři

K tour

Vážení přátelé,

Cestovní kancelář K tour již více jak 20 let pořádá zájezdy pro školní kolektivy do Velké Británie - do Londýna, Skotska, Cornwallu. Zájezdy mohou být pořádány jak pro ucelenou skupinu, ale i pro menší skupinky dětí, kdy je více škol doplněno do společného autobusu. Tyto zájezdy jsou vedeny zkušenými a  odborně zdatnými průvodci.

Dále na našich stránkách naleznete většinou autobusové zájezdy do zemí celé Evropy, severní Afriky. Zájezdy jsou poznávací, pobytové s výlety i s pěší turistikou.   Cestovní kancelář K tour je pojištěna dle zákona 159 u pojišťovny UNIQUA.

V naší cestovní kanceláři zakoupíte různé poznávací zájezdy, např. zájezdy na Korsiku.

Norské fjordy - letecky

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu – a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny. Dalším pěkným zážitkem je cesta ke splazu Briksdalsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Město Ålesund patří k nejkrásnějším sídlům v Norsku a můžeme zde navštívit unikátní mořské akvárium. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen.

Program

 1. Den: Odlet z Prahy dle termínu a letových řádů, které nejsou v době tisku katalogu známy. Po příletu, který za dobrého počasí patří k nejkrásnějším na světě, odjezd na ubytování mimo centrum Bergenu.
 2. Den: Prohlídka druhého největšího města Norska – BERGENU – začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost podívat se na vyhlídku Floyen, kam se lze, podobně jako na pražský Petřín, svézt pozemní lanovou dráhou. Světlo je na severu v letních měsících dlouho do noci, proto ještě navečer odjedeme mimo Bergen na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 3. Den: Dnešek již bude zcela ve znamení fjordů a ledovců. Přes dříve nejdelší fjord světa Sognefjorden poplujeme trajektem. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Odpoledne budeme mít čas na cca 2-3hodinovou vycházku za pohledy na ledovcový splaz BRIKSDALSBREEN, který již ustoupil vysoko nad skálu a vytváří pod sebou ledovcovou lagunu. Splaz je součástí největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN . Pokud bude dostatek času a bude nám přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu GEIRANGER hluboko v údolí. Navečer nás čeká další atraktivní program – plavba po fjordu GEIRANGER (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester a Nápadník. Plavba je v ceně zájezdu. Poté dojedeme na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 4. Den: Mezi nejkrásněji situovaná sídla Norska patří přístavní město ALESUND , postavené na několika ostrovech. Město navštívíme po překonání Storfjordu trajektem. Alesund v roce 1904 vyhořel a nové centrum bylo vybudováno ve stylu Art nouveau. Budeme mít možnost navštívit jedno z největších mořských akvárií v severní Evropě nebo Centrum secesní architektury. Později odpoledne se autobusem vydáme na vrchol slavné silnice Trollstigen (Trolí stezka), kde se nachází i moderní vyhlídka. Odjezd na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
 5. Den: Dopoledne si nejprve prohlédneme sloupový kostel v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen, jímž poté dojedeme do olympijského LILLEHAMMERU . Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Přesun do hlavního města OSLA . Při odpolední procházce městem uvidíme jednu z moderních dominant města – budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Večer si zajdeme do parku Frogner. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, vč. symbolu města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Ubytování mimo centrum města, večeře je v ceně zájezdu. V termínu od 10. 6. nocleh navíc v Gjoviku (další olympijské město u jezera Mjosa). Navíc uvidíme mj. divokou přírodu u ledovcové řeky Sjoa, kde se zajdeme podívat na soutěsku Rytířův skok.
 6. Den: Velkým pojmem pro všechny návštěvníky OSLA je poloostrov muzeí Bygdoy , na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Závěrem našeho pobytu v Norsku se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Přesun na letiště a odlet do Prahy. Program v Oslu v termínu 10.6.–16.6. bude rozložen do 6. a 7. dne.

Ubytovnání

Hostel

Doprava

Letecky

Strava

Polopenze

Termíny

DatumDélkaCena od
10. 6. - 16. 6.7 dní31 500,- KčVíce o ceně
Dospělí31 500,-
11. 7. - 16. 7.6 dní30 900,- KčVíce o ceně
Dospělí30 900,-
28. 7. - 2. 8.6 dní30 900,- KčVíce o ceně
Dospělí30 900,-
Neváhejte a objednejte ještě dnes! Objednat zájezd

Cena zahrnuje

 • průvodce
 • plavbu po Geirangerfjordu
 • dopravu autobusem v Norsku
 • vnitrostátní trajekty
 • 4x večeři
 • 5x (*6x) snídani
 • 5x (*6x) ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech
 • zpáteční letenku z Prahy včetně letištních tax
 • pojištění léčebných výloh a storna do 15 000 Kč

Fakultativně

 • svoz z Brna linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem (min. 3 os.)
 • rozšířené pojištění storna do 40 000 Kč
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení a na ověření v CK - omezený počet
3
Norsko Norsko

Rychlý kontakt

CK K tour

Email: ktour@c-mail.cz

Tel:  377 856 284 

Mobil: 723 730 960

Méně možností

Filtr - vyberte si zájezd dle vašich kritérií

Země Typ zájezdu Měsíc Typ dopravy
Ubytování Strava Pouze LAST MINUTE?